Szkoła i my!

Dank memy

Dank meme jest więc to typ memów, które kulturę memów wyśmiewają, pokazują je w ironiczny sposób, często nie mają żadnego konkretnego memu, tworząc coś w rodzaju własnych kryteriów humoru. Słowo „dank” pochodzi z angielskiego slangu młodzieżowego i oznacza coś fajnego, super.

Najlepszym tłumaczeniem terminu „dank memes” jest chyba „odjechane memy” i jak widać sama nazwa jest już ironiczna, wyśmiewa młodzieżowe trendy 

Memy stają się zjawiskiem kulturowym na niewyobrażalnie ogromną skalę. Ich rozrost oraz prędkość powstawania nieustannie od około 2013 roku. Oczywiście memy powstawały już wcześniej, jednak rok 2013 można uznać za prawdziwy rozkwit tego trendu i można nazwać go memową rewolucją. Tak jak w sztuce, jeśli memy można nazwać już sztuką, ta dziedzina podzieliła się już na wiele nurtów. Jest to o tyle interesujące, że w kulturze memów powstało również coś na wzór kontrkultury.

Tu chciałabym przedstawić wariację na temat memów, łączenie ich w nowych kontekstach. Taki mem można nazwać metamemem. W postaci memów nawiązuje do innych memów, tworząc coś nowego. Ten mem łączy dwa bardzo popularne memy – „dat boi” z „ayy lamo”. Oba memy nie mają większego przekazu, oprócz bycia ironicznym więc i w tym memie nie ma sensu się go doszukiwać. Jest to natomiast o tyle ciekawe, że memy kreują swoją własną kulturę, swoje własne uniwersum. Połączenie w zabawny sposób dwóch memów może rozbawić tym bardziej. Pokazuje to jak silny wpływ mają memy na tworzenie kultury internetowej. Ironia zawarta w dank memach jest jednak coraz mniej zauważana, a dank memy tracą swoją elitarność i niezwykłość przez to, że rozpowszechniane są na tak dużą skalę. Wiele odbiorców zostaje fanami memu nie znając jego początkowych założeń, nie rozumiejąc ironii. Z jednej strony można to uznać za zyskiwanie popularności przez dank memy, jednak z drugiej strony nie znając ich kontekstu tracą one swój pierwotny cel. 

"Dank Memes" to ironiczny wyraz używany do opisywania internetowych wirusowych mediów i żartów, które są celowo dziwaczne lub wyczerpały ich komediową wartość do tego stopnia, że ​​są banalne. W tym kontekście słowo "dank", pierwotnie wymyślone jako określenie wysokiej jakości narkotyku, jest satyrycznie używane jako synonim "cool". 

Dobre źródła: http://dankmemeslord.blogspot.com/2016/06/dank-memes.html http://knowyourmeme.com/memes/dank-memes

 Dodaj komentarz


Dodaj

Komentarze

Andrzej-Kasprowy, Dodany: 16.05.2018, 23:00
Moim zdaniem są okropne i nieśmieszne...a takie na topie achh
Grzybek56, Dodany: 16.05.2018, 22:58
Bardzo te memy mnie zaintrygowały, chętnie zobaczę inne! :-)

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl