Szkoła i my!

Magda Daria Gessler

Nikt by nie pomyślał, że taka sława ma drugie imię. Jest to polska restauratorka i osobowość telewizyjna, właścicielka oraz współwłaścicielka kilkunastu restauracji, jurorka polskiej edycji MasterChef emitowanej w TVN, pisarka i felietonistka. Pochodzi z domu Ikonowicz (ur. 10 lipca 1953 w Komorowie).

Ciekawostki

Magdalena Gessler deklaruje wyznanie prawosławne. Na ukształtowanie jej światopoglądu religijnego wpłynęły głęboko wierzące babcia oraz matka. Gessler biegle mówi w językach: hiszpańskimniemieckimwłoskim, porozumiewa się też w języku angielskim i portugalskim.

 

Miłości

W latach 80. XX w. wyszła za mąż za Volkharta Müllera, korespondenta tygodnika „Der Spiegel” w Madrycie. Po jego śmierci w 1986 wróciła do Polski i wyszła za Piotra Gesslera, członka rodziny warszawskich restauratorów, syna Zbigniewa Gesslera i brata Adama Gesslera. Po podziale rodzinnej firmy w 1991 Piotrowi i Magdzie Gesslerom przypadła restauracja „U Fukiera” w Warszawie. Bywa niekiedy mylona z Martą Gessler, właścicielką restauracji „Qchnia Artystyczna” i kwiaciarni „Warsztat Woni” w Warszawie. Obie są kolejnymi żonami Piotra Gesslera, stąd zbieżność nazwisk.

Obecnym partnerem życiowym Magdaleny Gessler jest Waldemar Kozerawski, z którym mieszka w Łomiankach pod Warszawą.

 

Filmografia

 

  • 2008: Niania – jako służąca (odc. 106)
  • 2011: Mniam! – jako żółwica Magda (dubbing)
  • 2014: Na Wspólnej – jako ona sama

 

Rozkwit kariery Magdy Gessler

Magda Gessler jako uznana już restauratorka wydała w 2005 roku książkę "Kuchnia, moja pasja", w 2007 zaś "Kocham gotować - Magdy Gessler przepis na życie". Od 2010 roku prowadzi program TVN "Kuchenne Rewolucje", którego ideą jest poprawa jakości polskich restauracji: serwowanego w nich jedzenia, absolutnego przestrzegania przepisów dotyczących czystości, sposobu przechowywania żywności, etc., jakości obsługi, świadomości klientów, prowadzenia restauracji. Zyskała rzeszę fanów. 

W 2010 roku Magda Gessler zaczęła pisywać felietony kulinarne ("Wprost" i od 2012 "Newsweek"). Od 2012 roku zaczęła zasiadać w jury programu kulinarnego emitowanego w stacji TVN "Masterchef". W 2016 roku wypuściła na rynek sygnowane swoim wizerunkiem wyroby mięsne "Besos". 

Magda Gessler jest właścicielką i współwłaścicielką wielu restauracji, m.in.: Alle Gloria, Fukier, Zielnik, Polka, cukiernia Słodki Słony.

 

Niestety restauratorka zdarza się być obiektem żartów, ale chyba reaguje na to z dystansem i sama czasem wysyła śmieszne zdjęcia o sobie, jakie stworzyli internauci.

Chociaz powiedzmy szczerze, Pani Magdalena mimo swojego wieku (ok. 60 lat) jest bardzo kontrowersyjną osobą w telewizji, dlatego stała się rozpoznawalna w mediach. Ale ma dużo pasji w sobie i chce pomóc ludziom tworząc rewolucje dla restauracji.

 

 

 A na koniec - BESOS!Dodaj komentarz


Dodaj

Komentarze

koffamjaponie, Dodany: 16.05.2018, 23:03
,,U MNIE U FUKIERA, U MNIE U FUKIERA PYSZNIE JEST!" - haha pozytywna kobieta;)
Wanda, Dodany: 16.05.2018, 22:57
Ja nie przepadam za tą panią...wszystko robi dla pieniędzy...

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl